relax zone, masaz senica, masaze senica, masaz, masaze, klasicka masaz, relaxacna masaz. senica

© 2024 Stingray Studio

O mne

Vítam Vás na stránkach môjho masážneho salónu.

Na teraz sa vám predstavím takto, pomocou webovej stránky a fotografií, budem sa však tešiť na vzájomné osobné stretnutie s Vami.

Volám sa Stanislav a dlhé roky pracujem v zdravotníctve ako záchranár. Ako veľa krát sa už spomínalo, že toto povolanie je skôr poslaním, v mojom prípade to platí dva krát. Už niekoľko rokov sa popri práci na „záchranke“ tiež venujem klasickej a relaxačnej masáži.

Tak poďme na to. Trošku Vás zasvätím do toho čo a ako bude prebiehať, ak sa rozhodnete predsa len využiť moje pozvanie na osobné stretnutie v mojom masážnom salóne.

Milá budúca klientka / klient. Pred každou masážou je nevyhnutný osobný rozhovor a rozobrať Váš zdravotný stav. Ak sa na niečo liečite, ak máte nejaké ochorenie akútne, či chronické, alergie….sem s tým, potrebujem to vedieť.

To isté platí aj v prípade, ak kupujete darčekový poukaz pre inú blízku osobu. Tak isto je potrebné ma oboznámiť so zdravotnými problémami obdarovanej osoby. Existujú totiž aj situácie , kedy masáž v prípade určitých zdravotných problémov je priam zakázaná. Viac o kontraindikáciách v záložke Účinky masáže, indikácie a kontraindikácie.

Čo poskytujem:

Masáži je v dnešnej dobe naozaj veľa. Mnohé majú svoj pôvod v Ázii, iné v Európe… Niektoré vznikli pred stovkami rokov , iné sú doslova módnymi trendami danej doby. Všetky však prinášajú to isté… blahodarnú úľavu od bolesti svalov, oddych a uvoľnenie ako fyzického, tak aj psychického charakteru.

V mojom salóne poskytujem „starú dobrú“ klasickú masáž. Vieme sa dohodnúť na masáži jednotlivých partií, alebo aj celého tela.

Ja osobne odporúčam masáž celého tela a počas nej sa špeciálne ešte povenovať bolestivým partiám, kvôli ktorým ste práve začali googliť na nete.

Môj cenník môžete popozerať v záložke pod tým istým názvom. U mňa si vyberáte čas, ktorý chcete darovať sebe a svojmu zdraviu. Preto ceny masáži sú rozdelené výlučne s ohľadom na časový horizont.

Čo treba absolvovať pred naším spoločným stretnutím?

Rozhodli ste sa urobiť niečo pre seba a svoje zdravie. Už len trochu vstupných informácii Vám dám do pozornosti, aby ste mali z masáže želaný pozitívny úžitok.

V deň, keď máte rezervovaný termín, vyhraďte si dostatok času nielen na samotné trvanie masáže, ale i pred ňou. Nedobiehajte na masáž z firemného mítingu , či inej stresujúcej situácie.

Urobte si základnú telesnú hygienu (sprcha, toaleta).

Nejedzte ťažké jedlá aspoň hodinu pred masážou.

Dodržujte pitný režim aj pred masážou.

Odložte šperky, ktoré by mi mohli prekážať pri masírovaní, resp. mohlo by prísť k zachyteniu šperku.

Pred masážou chodidiel, ktoré môžu byť masírované samostatne, alebo ako súčasť celotelovej masáže, si zabezpečte pedikúru. Ostré či dlhé nechty môžu spôsobiť poranenie masérových rúk. Zhrubnutá kože je zároveň prekážkou ako sa dostať k mäkkým tkanivám.

Čo používam na masírovanie?

Ešte pred samotnou masážou Vám dám na výber z olejových zmesí, ktoré si sám namiešavam. Preberieme spolu použitie danej zmesi, tak aby Vám priniesol aj žiadaný aromaterapeutický zážitok. Pri masírovaní používam 100% čisté prírodné oleje ako frakcionovaný kokosový olej, mandľový olej a niekoľko druhov esenciálnych olejov.

Nosné oleje (základné oleje, ktoré zastupujú v masážnej zmesi najväčší podiel) obohacujem o eukalyptový, mätový či levanduľový esenciálny olej. Keďže esenciálne oleje ,inak nazývané aj silice, sú vysoko koncentrované komplexné látky s multifunkčným využitím, majú hlavne terapeutický účinok.

Frakcionovaný kokosový olej – výborný nosný olej, premasťuje pokožku. Nemá žiadnu vôňu. Výborne sa vstrebáva do pokožky. Má neobmedzenú životnosť vďaka frakcionácii kokosu.

Mandľový olej – výborne sa vstrebáva . Hydratuje a vyživuje pokožku. Obsahuje antioxidanty (vitamín A ,E) a minerálne látky(vápnik, horčík, draslík). Je vhodný aj pre citlivú pokožku.

Eukalyptový olej – má silnú gáfrovú vôňu. Priaznivo pôsobí pri migrénach, pomáha pri hojení rán. Pomáha pri reumatických bolestiach, uvoľňuje svalové kŕče.

Mätový olej – má sviežu chladivú vôňu. Mierni svalové napätie. Prečisťuje vzduch, pomáha pri bolestiach hlavy. Pri masírovaní využívam jej chladivý efekt.

Levanduľový olej – odbúrava únavu, napomáha navodiť relaxačný stav. Upokojuje. Zbavuje napätia. Podporuje spokojnejší spánok. Má antibakteriálne vlastnosti.

Ako Počas masáže?

Je to Váš čas. Ak sa dá, treba vypnúť mobil. Ak nie, aspoň vypnúť zvuk. Nech Vás nikto nevyrušuje. Zabudnite na prácu, nákupy, varenie, termíny… Dýchajte zhlboka. Uvoľnite sa. Sústreďte sa na to , že teraz robíte niečo pre Váš komfort a hlavne zdravie. Oddychujte. Pokojne si zdriemnite!

A čo po masáži?

Už pri príchode do môjho salónu Vás v časti na prezlečenie čakal balíček. Jedna z vecí bola aj malá minerálka. Teraz prišiel čas ju celú vypiť.

Po príchode domov dodržujte tiež zvýšený pitný režim. Telo bude prekrvené. Bude sa potrebovať zbaviť toxínov. Musíte ich vyplaviť. Veľa pite! Ak je to možné v daný deň už nič namáhavé nerobte. Skúste pokračovať v relaxovaní. Čítajte, počúvajte hudbu, bavte sa blízkymi… , jednoducho oddychujte.

Nepite alkohol.

Nenajedzte sa do sýtosti.

Ak to nie je nevyhnutné, nesprchujte sa. Toto ste absolvovali pred masážou. Pri masírovaní používam čisto prírodne oleje a silice. Telo je zohriate a premastené vlastným kožným mazom. Niet lepšieho krému ako ten telu vlastný. Ak máte pocit mastnoty, utrite sa suchým uterákom.